Często wśród ludzi panuje przekonanie, iż zagraniczne wakacje muszą się wiązać z dużymi kosztami i aby zaoszczędzić na wyjeździe trzeba spędzić urlop pod namiotem albo łapiąc stopa. Nie dla każdego jednak jest to najlepszy sposób na wypoczynek. Naprzeciw wychodzą tu wakacje last minute, czyli wycieczki, które można zakupić za naprawdę dobrą, niską cenę.

Biura podróży sprzedające wakacje typu last minute oferują w tej opcji wyjazdy, które odbywają się w bliskim terminie od daty zakupu takiej wycieczki. Są to głównie pobyty zagraniczne, zwykle 5-14 dniowe. Aby wyszukać taką ofertę nie musimy udawać się do biura podróży – wystarczy, iż znajdziemy w wyszukiwarce internetowej oferty last minute, aby móc wygodnie porównać wszelkie opcje i wybrać tę najlepszą – a są one bardzo zachęcające.

Często są to nawet pobyty all inclusive w kilkugwiazdkowych hotelach za wyjątkowo dobrą cenę. Stawki są różne, także w zależności od daty wyjazdu. Im bliższy termin, tym tańsza wycieczka. Przykładowo, za tygodniowy pobyt w nadmorskim kraju na południu Europy możemy zapłacić kwotę już w granicach 500-600 złotych za osobę. Z tego wynika, iż nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skrupulatne planowanie wakacji.

Nawet kupując spontanicznie wycieczkę w tym samym tygodniu co planowany wyjazd, na wakacjach możemy oszczędzić nawet kilka tysięcy złotych- wystarczy przeglądać strony prezentujące wyjazdy last minute i znaleźć najbardziej interesującą nas ofertę.