Nigdy nie wiadomo co przytrafi nam się w czasie wypadu w góry i jakie rzeczy okażą się przydatne, a jakie raczej się nam nie przydadzą. Jedno jest pewne: jeśli zawczasu dobrze przemyślimy co zabrać do plecaka, wyjazd będzie bezpieczniejszy i przyjemniejszy. Sklepy turystyczne są pełne różnego rodzaju sprzętu, ubrań, butów, plecaków. Lista rzeczy, które mają w swoim asortymencie sklepy oferujące ekwipunek górski jest bardzo długa.

Części z tych rzeczy nie może zabraknąć w naszym wyposażeniu. Plecak turystyczny, solidne buty trekkingowe, wodoodporna kurtka, mapa, czołówka – ten podstawowy ekwipunek jest zdecydowanie niezbędny dla każdego turysty, planującego przygodę w górach. Przydadzą się też: kompas, śpiwór, termos na gorące napoje, porządna odzież górska. Na wszelki wypadek warto mieć w plecaku apteczkę, której zawartość w zasadzie nie różni się od zawartości apteczki, którą wozimy w samochodzie.

Tak przygotowani, powinniśmy być gotowi przemierzać górskie szlaki. Z plecakiem o ile nie jest zbyt ciężki – na plecach i z dużą dozą entuzjazmu spędzimy w górach niezapomniane chwile i przywieziemy z nich piękne wspomnienia.