Polskie miasta mają się czym pochwalić, a w wielu z nich ujrzeć możemy wyjątkowe perełki dawnej architektury. Jednym z ciekawszych ośrodków miejskich, który swym pięknem i cenną zabudową może oczarować każdego, jest Grudziądz. Wycieczki po tym mieście każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń, szczególnie w chwili, gdy wybierzemy się na spacer nad Wisłę. W jego trakcie będziemy mogli zobaczyć przepiękne spichlerze – najcenniejsze skarby Grudziądza, które swym pięknem szybko podbijają serca zaglądających tu turystów.

Dlaczego te budowle są tak cenne? Dlaczego nie można ich pominąć w czasie wycieczki po tym mieście? Grudziądz, podobnie jak wiele innych miast leżących nad Wisłą, chętnie korzystał z takich budowli, jak spichlerze. Te, które możemy oglądać do dziś, powstały w miejscy dawnych murów obronnych jeszcze w okresie średniowiecza. Spichlerze te tworzą wyjątkowy kompleks, który składa się z wiekowych zabytków.

Najstarsza budowla w tym kompleksie powstała w połowie XIV stulecia. Reszta zabytków pochodzi głownie z XVI – XVIII wieku, choć nawet te najmłodsze spichlerze swą formą nawiązują do stylu gotyckiego. Każdy ze spichlerzy ma swój niepowtarzalny urok. Te wyjątkowe atrakcje sprawiają, że Grudziądz jest miastem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów oraz dla tych, którzy na terenie polskich miast szukają unikalnych zabytków.