Położony nad Wisłą Grudziądz ma się czym pochwalić, a wycieczki po jego terenie mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas zwiedzania tego miasta? Grudziądz to przede wszystkim wspaniała Starówka, na terenie której można zobaczyć wiele ciekawych zabytków architektury. Otoczony pięknymi kamienicami rynek może zrobić wrażenie na gościach, a pobyt na jego terenie będzie przyjemnym doświadczeniem dla każdego.

Wspaniale prezentują się też tutejsze kościoły, w gronie których wyróżniają się kościół farny św. Mikołaja oraz kościół Świętego Krzyża. Dla miłośników sztuki barokowej, nie lada gratką może się okazać wizyta w kościele św. Franciszka Ksawerego. Zabytek ten przypomina o jezuitach, których do Grudziądza sprowadził Jan Działyński. Kościół jezuicki, wznoszony od połowy XVII wieku, do dziś zajmuje ważne miejsce na turystycznej mapie miasta. Ciekawa fasada oraz cenny, barokowy wystrój – oto powody, dla których warto zwiedzić tę świątynię podczas pobytu w Grudziądzu.

Co jeszcze warto zwiedzić w Grudziądzu?

Kuszą takie atrakcje, jak muzeum mieszczące się w klasztorze Benedyktynek oraz gmach dawnego kolegium jezuickiego, służący obecnie jako Urząd Miasta. Brama Wodna, planty miejskie oraz zabytkowa Apteka Pod Łabędziem – to kolejne punkty, które warto odwiedzić. A co z tymi turystami, którzy chcą spojrzeć na Grudziądz z nieco innej perspektywy? Dla nich ciekawym punktem w programie wycieczki może się okazać wizyta na Górze Zamkowej, na której znajduje się doskonały punkt widokowy.